יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

חשבות שכר

 
חשבי שכר אינם צריכים תואר בראיית חשבון אולם מעסיקיהם ידרשו מהם על פי רוב תעודת חשב שכר המוענקת באחת המכללות הייעודיות. מורכבותו הגוברת והולכת של עולם העסקים העלו גם את הדרישות מחשבי השכר, שנדרשים לידע מעמיק בנושאים כמו הטבות מס, שימוש ברכביה ליסינג הפרשות לפנסיה ועוד.
 
בשל מורכבות התחום נעזרים גופים רבים במיקור-חוץ בתחום זה, ומסתייעים במשרדי ראיית חשבון וגפים ייעוץ כלכליים על מנת שכל ההתנהלות בנושא השכר תתבצע כהלכה. תלוש השכר היום שונה לחלוטין מהתלוש על עבדו חשבי שכר לפני עשרים שנה.
 
כיום חשבי שכר נדרשים לשלוט ולהתמקצע בתחומים כמו ביטוח פנסיוני, דיני עבודה וכמובן הלחם והחמאה של התחום: חישוב מדרגות המס, מדרגות הזיכוי וכל ההתנהלות מול רשויות המס. חשבות שכר מקיפה תחתיה בעצם את כל הצד הפיננסי ביחסי העובד-מעביד, ובתוך זה בקרה שכל ההפרשות לרשויות ולקרנות הפנסיה השונות מבוצעות על פי חוק ולפי המוסכם בחוזה בין העובד למעביד. כמובן, גם נושא פיצויי הפיטורין כלול בסעיף זה. משרדנו מעניק ייעוץ לחשבי שכר ולמחלקות הנהלת חשבונות על מנת שפיצויי הפיטורין יופרשו בזמן, יחושבו בצורה נכונה ויימסרו במועד, וזאת כדי להמנע מתביעות עתידיות בתחום שהוא בהחלט רגיש ומועד לפורענות. תחום השכר הוא תחום שעתיר באמוציות מאחר ומדובר בתגמול המרכזי לעובד ובדרך כלל בהוצאה הכבדה ביותר למעביד.
 
זהו גם שדה ידע שיש לו ממשק ישיר עם תחומים סבוכים המתעדכנים תדיר כמו החקיקה החדשה בנושא רישום שעות עבודה (התחום התעסוקתי), הפרשות מעסיק לפנסיה (התחום המשפטי-פיננסי) וכמובן עדכון מדרגות השכר. על כך יש להוסיף שליטה בתוכנות השכר הקיימות בשוק, שכיום מייעלות לעין שיעור את תהליכי השכר ומגינות עלינו מפני טעויות אנוש.
 
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •