יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

החזרי מס

 
כמו בכל מערכת שהופכת להיות מורכבת ומסועפת כך גם מערכת המיסוי במדינת ישראל מולידה תתי-התמחויות. כזה התחום של החזרי מס לשכירים, עצמאים או בעלי חברות בו משרדנו מתמחה. עד לפני עשרים שנה עסקו מספר בודד של רואי חשבון בתחום אולם בעקבות העלייה במודעות בקרב הציבור, הפנו גופים רבים משאבים לטיפול בנושא של החזרי מס.
 
מהו בעצם אותו חלום ישראלי חדש במסגרתו הנישום מצפה לקבל ממס הכנסה בחזרה חלק מהסכומים אשר הועברו לרשויות? החזר מס הוא בעצם תשלום שמוחזר לנישום בגין גביית יתר. הן שכירים והן עצמאיים עשויים להיות זכאים להחזרי מס. על פי רוב המקרים בהם קיים סיכוי להחזר מס הינם המקרים הבאים (קיימים קריטריונים נוספים):
 
  1. מגורים באזורים המגודרים כאזורי עדיפות לאומית עשויים להקנות הקלות במס, וכתוצאה מכך החזרי מס
  2. באם הנישום היה מובטל בחלק מהשנה
  3. באם הנישום או מישהו מבני משפחתו הקרובה סבל מבעיה רפואית
  4. בעיה רפואית של העובד או בת זוגו או מי מבני משפחתו מדרגה ראשונה.
  5. שינוי בסטטוס האישי (גירושין, לידת ילד וכו')
  6. עולים חדשים בתוך שלוש שנים מיום עלייתם זכאים להקלה במס
  7. חיילים משוחררים – בתקופה של שנתיים מיום השחרור
  8. עולים חדשים עד 3 שנים מיום שעלו לארץ.
  9. חיילים משוחררים במשך שנתיים מיום שיחרורם מצה"ל.
כמובן, ששילוב של יותר מסעיף אחד עשוי להגדיל את סכום ההחזר. ניתן לבדוק את זכאותכם להחזר מס במחשבון מיוחד באתר של אגף מס ההכנסה. השלב הבא, במידה והנכם שכירים, הוא להגיש לרשויות טופס של "החזר מס לשכירים". במידה ואתם ממלאים דו"ח שנתי תצטרכו להגיש טופס שונה. כך או אחרת, מומלץ כי תתייעצו עם אנשי מקצוע על מנת לבדוק מהם הסעיפים המקנים לכם החזר מס ובאיזה שיעור. גוף מקצועי יוכל לא רק להעריך את שיעור החזר המס לו אתם צפויים, אלא גם להגדילו במידה וימצא כי אתם עומדים בקריטריונים נוספים. יתרון נוסף הוא המצאת האישורים והטפסים הדרושים וההתנהלות הלא-תמיד פשוטה מול הרשויות. אמנם, פקודת החוק קובעת כי רשות המיסים תבצע את החזר המס לא יאוחר מ-90 יום או ה-31 ביולי בשנת המס לאחר שנת המס לגביה מתייחס ההחזר, אך בפועל התהליך עשוי לקחת גם שנה ויותר. ממשרדנו טיפל בתיקים רבים ולאורך השנים בנושא החזרי מס, ונשמח גם לייצג אתכם כדי להחזיר לכם את המגיע לכם.
 
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •