יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

דו"ח שנתי

 
בעלי עסקים כמו גם עצמאיים חייבים לדווח הכנסותיהם והוצאותיהם לרשויות המס במהלך שנת המס החולפת, וזאת כדי שהמדינה תוכל לגבות מהם מס. זהו למעשה הדו"ח השנתי אותו יש להגיש עד ל-30 באפריל לאחר תום שנת המס המתחילה ב-1 בינואר ומסתיימת ב-31 בדצמבר. טופס הדו"ח השנתי (טופס 1301) נשלח בדרך כלל בדואר או שניתן להשיגו אצל פקיד השומה. הדו"ח השנתי הוא כאמור הכלי באמצעותו ייקבע שיעור המס בו אתם חייבים ולכן מומלץ להיוועץ ברואה חשבון או ביועץ מס בזמן עריכת הדו"ח ולפני הגשתו. גם שכירים רשאים להגיש דו"ח שנתי על הכנסותיהם ולבקש החזר מס, וזאת באמצעות טופס 135.
  
כפי שציינו, בשורה התחתונה הדו"ח השנתי יקבע מהו חבות המס שלכם בגין שנת המס האחרונה. מאחר ומרבית בתי העסק משלמים מקדמות למס ההכנסה בהתאם לתחשיבים צפויים, אתם עשויים לקבל החזר מס במידה והסכום בדו"ח השנתי היה קטן מהמקדמות אותן כבר שילמתם. במקרה השכיח יותר, תידרשו להשלים את תשלום המס החסר. כמו כן, כאשר נבנה יחד איתכם את הדו"ח השנתי נוכל לראות מה הסכומים שכדאי להפריש לאפיקי חיסכון כמו קופות גמל או קרנות השתלמות, וזאת כדי לנצל את הטבות המס של אפיקים אלו.
 
 כאמור, הדד-ליין להגשת הדו"ח השנתי הוא ה-30 באפריל – חמישה חודשים לאחר תום שנת המס החולפת. עסקים אשר מנהלים מערכת ספרים בשיטת החשבונאות הכפולה, יכולים להגיש את הדו"ח חודש לאחר מכן, עד ה-31 במאי. מי שלא עמד באחד המועדים הללו חייב להגיש בקשה לפקיד השומה, במקרה שהעילה נמצאה מוצדקת יקבל הארכה של חודש או חודשיים בהגשת הדו" השנתי. חשוב לציין כי אי-הגשה של דו"ח שנתי טומנת בחובה עונש של קנס מינהלי ובמקרים חריגים אף עשויה להוליך להגשת כתב אישום כנגד בעלי החברה. 
 
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •