יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

תכנון מס

 
אם הגעתם לקריאת מאמר זה, אתם בוודאי מודעים לכך שתכנון מס נכון עשוי לחסוך לכם עשרות וגם מאות אלפי ₪. לכאורה, המוטיבציה של חיסכון בתשלום במס נוגדת את האמביציה של הממשלה באמצעות רשות המיסים למכסם את תשלומי המס, אולם חשוב לדעת כי בית המשפט (בפסק דין מפורסם של השופט מאיר שמגר) כי זכותו של בעל העסק לכלכל את צעדיו בתחום, כך שישלם פחות מס. יתרה מכך, הנשיא שמגר אף הדגיש באותו פסק דין כי "זכותם - ואף חובתם - של מומחים בענייני מיסים לתכנן עסקאות משפטיות כך שלא תהיינה עתירות מס". זוהי מטרת העל של תכנון מס נכון וזהו החזון שלפיו אנו פועלים במשרד: להעזר בחוקים הקיימים על מנת להפחית את חבות המס שלכם.
 
כאשר אנחנו ניגשים לביצוע תכנון מס שנתי או רב שנתי, אנחנו צריכים ביחד לשאול שאלה מרכזית: כיצד נגדיר את העסק – עוסק מורשה, עוסק פטור או חברה בע"מ. הדבר תלוי לעיתים בשדה הכלכלי בו אתם פועלים (האם יש ברשותכם מפעל, משרד או אולי אתם עובדים מהבית כבוני אתרי אינטרנט) ובעיקר תלוי בכמות ההכנסות השנתית שלכם. כלל ידוע הוא שמרף הכנסה חודשית מסויימת, מומלץ לעבור ממעמד של עצמאי למעמד של חברה בע"מ. 
 
לאחר שנגדיר יחד את היישות העסקית בה אתם פועלים, נצלול עמוק יותר לתכנון המס. עקרון חשוב נוסף הוא התבוננות קדימה את עתידו של העסק. בתכנון מס, אנחנו יושבים איתכם ובוחנים את העסקאות והפעולות העתידיות שבכוונתכם לבצע, כדי להכלילן כבר בשנת המס הנוכחית. בחירת סוג העסקה אותה תבצעו הינה עוד נקודת החלטה חשובה. לדוגמא, חברה הרוכשת חברה אחרת יכולה לשלם במזומן או יכולה לשלם עבור חלק מהעסקה על ידי העברת מניות – שתי שיטות הפעולה הללו הינן אירועי מס שונים.
 
 ישנן אינספור פעולות שנבצע יחד בתכנון המס, במטרה להפחית את חבות המס. מן המפורסמות היא שהפרשה לקופת גמל או לקרן השתלמות היא בדרך כלל צעד נבון לעצמאי היות ועל החיסכון הפנסיוני חלים מדרגות מופחתות של מס. בישראל, כמו גם בעולם, קיימות מדרגות שונות של שיעור מס לישויות עסקיות שונות. מס החברות לשנת 2010 בישראל עומד על שיעור של 25%, וכך גם מדרגת המס על משיכת דיבידנד. מס המוטל על שכירים ינוע בין 30% ל-48% בהתאם לגובה המשכורת. ב-2016 לעומת זאת יעמוד שיעור מס החברות על 18% בלבד. תכנון מס אופטימלי חייב להיות מעודכן בהתאם לחקיקה המשתנה תדיר ולהשתמש בחוקים הקיימים כדי להקטין למינימום את תשלום המס עבור החייב. תכנון מס נכון עשוי אפילו להוות את ההבדל בין עסקה שעל פניו נראית כדאית לעסקה שאיננה כלכלית, באם שיעור המס הוא גבוה ביותר ונוגס ברווחים.
 
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •