יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

הצהרת הון מהי?

מי מפחד מהצהרת הון?
האזרח הלא מנוסה עשוי לקבל דרישה למסירת הצהרת הון, עלול לאבד פעימה ולחשוב כי מאשימים אותו בפרשת הבנק למסחר. למעשה, הצהרת הון נדרש מכל מי שפתח עסק או תיק במס הכנסה.
 
הצהרת ההון היא דיווח של האזרח לרשויות המס במסגרתו הוא מפרט אילו נכסים נמצאים בבעלותו בנקודת זמן מסויימת. הצהרת הון מוגשת בעקבות דרישה של רשות המיסים ובדרך כלל מי שמתבקש להגישה הם בעלי חברות, עצמאים או שכירים בעלי משכורות גבוהות. אדם שהגיש הצהרת הון יידרש להגיש הצהרות נוספות מדי כמה שנים. למעשה, הצהרת ההון היא אחד הכלים המשמעותיים בידי רשות המיסים על מנת לנטר הכנסות של יחידים או חברות ולוודא כי לא מתבצעת העלמת מס.
 
ההצהרה כוללת דיווח מפורט על רכושושל הנישום ושל משפחתו (בני זוג וילדים עד גיל 18 – אין טעם להעלים את הוילה בטוסקנה על ידי רישומה על שמו של הבן): נדל"ן, מזומן, רכבים, שעונים יקרים, חפצי אמנות וכל דבר אחר בעל ערך. למד הנכסים תכיל הצהרת ההון גם את ההתחייבויות של היחיד או החברה: הלוואות, משכנתאות וכו'. הצהרת ההון תהיה ההפרש שמתקבל בין הנכסים להתחייבויות.
 
כל נכס או התחייבות בהצהרה צריכים להיות מלווים במסמך שיאמת את הדיווח. למשל, אדם המצהיר על רכב ילווה את הצהרת ההון ברישיון רכב הרשום על שמו, נכס שנמצא בידי המצהיר יאומת על ידי נסח טאבו,  אדם שזכה בלוטו יצטרך להציג את הטופס הזוכה או את פרטי ההעברה שבוצעה ממפעל הפיס.
 
לשם הגשת הצהרת הון תקינה יש לאסוף את כל המסמכים הקשורים בנכסים ובהתחייבויות המשמעותיות, כולל כמובן אישורים מהבנק על היתרה או משיכת היתר בחשבון העו"ש, הפקדות לגמל, קרנות השתלמות, משכנתאות, ניירות ערך והלוואות. לבעלי בטוח חיים יש להביא אישור מחברת הביטוח וכמובן כדאי לשמור על כל מסמך שמאשר הוצאות משמעותיות שביצעתם. את הצהרת ההון יש להגיש בתוך 4 חודשים ממועד הבקשה, כאשר פיגור בהגשתה עלול לגרור קנס כספי של 280 ₪ לחודש.
 
  
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •