יצירת קשר מהיר

השאירו פרטיכם כאן ונציגיו יחזרו אליכם בהקדם האפשרי

שם מלאטלפוןe-mailנושא

תפקידו של יועץ המס

יועץ מס יכול לחסוך לכם כסף
 
מסים נובעים מחוקים, תקנות והוראות, המטילים חובות על חברות ואזרחים לשלם כסף לקופת המדינה לצורך מימון הוצאות המדינה כמו תשתיות, ביטחון, בריאות וכו'. בישראל יש היטלי מס רבים, שעל אף כי נראים חריגים אינם בקצה העליון של הסקאלה ביחס למדינות אחרות בעולם. כמה מסוגי ההיטלים הם מס הכנסה, מס ערך מוסף, מכס, מסי קנייה ומכירה, מס רווחי הון, מס דלק, מס בריאות ועוד. רשות המסים הוקמה כדי לפקח על כל אלה, ולהבטיח את גבייתם של המסים לטובת המדינה ולצמיחתה הכלכלית.
כל עסק, משקיע פרטי או שכיר מבקש בשלב כזה או אחר להבין את המסים המוטלים עליו: מתי לשלם אותם, באיזה שיעור, וכמובן שאלת השאלות: מתי הוא זכאי לפטור ממס או להחזר. מי שמחזיק בידע רחב ועדכני בתחום המיסים הוא יועץ מס – בעל מקצוע שמומחיותו היא לסייע בידך לקרוא את הניירת שרשויות המס מבקשות למלא, לעקוב אחרי הכנסות העסק והוצאותיו, לא לעבור על החוקים והחשוב מכל - לא לשלם יותר מס ממה שצריך.
 
למה להחזיק יועץ מס ולא מנהל חשבונות?
 
אחת הדילמות בהן נתקלים בעלי עסקים היא האם להשתמש בשירותיו של מנהל חשבונות או להעזר בייעוץ מס חיצוני לצורך הטיפול בנושא המיסים. כמובן שגם רואה חשבון יודע את העבודה אבל על פי רוב עלות שירותיו היא גבוהה יותר. יועץ מס יכול להעניק לכם את הייצוג הנדרש מול הרשויות ולפעול להקטנת תשלום המס במסגרת החוק. יועץ המס מספק שירותים לשכירים ולעצמאים: חישובי מס – מע"מ, מס הכנסה, ביטוח לאומי ומסי מקרקעין, וכן הצהרות הון, דוחות כספיים, ניהול ספרים, יבוא, יצוא, שותפויות ומיזוגים. יועץ מס יכול לייצג אתכם ברשויות באמצעות ייפוי הכוח שאתם נותנים לו. כדאי להתחיל את הקשר עם יועץ מס לפני הקמת עסק, כדי לקבל הנחיות נכונות מראשית העסק.
 
מהי הכשרתו של יועץ מס ומהן סמכויותיו?
 
יועץ מס מקבל את תעודתו לאחר לימודי ייעוץ מס – תחום בחשבונאות. הלימודים מקנים ידע ובקיאות בכל סוגי המס וכלים לחשב ולתאם מסים, לנכות ולזכות ממסים. כמו כן, הלימודים כוללים קורסים בייעוץ כלכלי, פיננסי ופנסיוני, בחישובי שכר ועוד. לאחר סיום חובות הלימודים יועץ מס חייב לעבור את בחינות הגמר של המכללה בה למד, להתמחות במשרד של יועץ מס ותיק במשך שנה, ולאחר מכן לעבור את בחינות ההסמכה של נציבות מס ההכנסה. הצלחה בבחינות של נציבות המס מקנה לו את רישיון העבודה של יועץ מס. יועץ מס חייב לפעול על פי חוק ולהנחות את לקוחותיו לכך. ליועצי המס יש איגוד מקצועי והם חייבים להיות רשומים בפנקס יועצי המס – רשימה הנמצאת בנציבות המס.
 
יועץ מס – בדיוק בשבילכם
 
יועץ מס מוסמך רשאי לייצג את לקוחותיו ברשות המסים ובביטוח הלאומי. הוא שומר על זכויותיכם כשכירים או כבעלי עסק, והוא גם אחד מנותני השירות שאחזקתם חוסכת לכם כסף, זמן והרבה כאבי ראש.
© כל הזכויות שמורות • רעות רונן יועצת מס וחשבונאית מוסמכת • טלפון: 09-8663410 • פקס: 09-8664227 • כתובתנו: רח' הגפן 11 בת חן 40290 •